ראשי » בלוג

"התעלומה במכולה הירוקה" – סרט דוקומנטרי

7 תגובות

נכתב על ידי: אסף אורן

Green Dumpster

(צילום מתוך הסרט)

הסרט "התעלומה במכולה הירוקה" הוא סרט דוקומנטרי נפלא בבימויו של טל חיים יופה. הסרט מספר, בסגנון דוקו-בלשי, את סיפורה של משפחת וולקוביץ'. משפחה שחייה בישראל ואט אט נעלמה מעל פני האדמה. יוצר הסרט, אשר מוצא ארגז עם תמונות המשפחה בפח זבל עירוני, יוצא למסע בלשי בעקבות קורותיה ומגלה סיפורי חיים מרגשים ורצופי טרגדיות. סיפורים שיחדיו שוזרים את קורותיה וגורלה של משפחה נשכחת זו ושכל-כך דומים לסיפורם של משפחות רבות אחרות.

סרט נפלא ומרתק המאופיין ביצירתיות ומקוריות ייחודית.
מומלץ ביותר.

תהנו,

diggdelicious-buttonstumbleuponTechnoratiFacebookNewsvineRedditYahoo

7 תגובות »

 • חגית

  (מרגיש לי מוזר שכמעט רק אני מגיבה לדברים המדהימים שאתם מראים כאן..)
  הסרט ריגש אותי עד דמעות.
  כל כך פשוט וכל כך מרגש.
  כמה כוח יש לתמונות וכמה הרבה ניתן להבין/ללמוד מההקדשות הקצרות שמאחוריהן.
  ולמי שמשאיר את התמונות במחשב, אז הגיע הזמן להוציא אותם לאויר העולם ולהכניס לאלבומים – כמו שנכתב על התמונות בסרט "לזכרון לנצח.."

 • הצורך לתעד | תרבות | סלונה

  [...] "התעלומה במכולה הירוקה" של טל חיים יופה. הסרט זכה בפרס "אבנר שלו" ב- 2008 ושודר בערוץ 8, והוא עוקב אחרי הבמאי, שעבר עם הטוסטוס שלו בפלורנטין וגילה במקרה באחד הפחים הירוקים תצלומים ומסמכים ישנים. בעקבות הצילומים החל תהליך חיפוש בלשי שבסופו גילה סיפור של משפחה שלמה, מהגטו בלודג’ ועד לבית נטוש ביפו. [...]

 • ריקי ירמיהו (פישמן)

  התרגשתי וחזרתי לתקופה לא קלה בחיי. שוע וולקוביץ היה חברו הטוב ביותר של אחי התאום שמו יהושע. לאחר מלחמת יום הכיפורים אחי חזר הביתה שבר כלי מבחינה נפשית, הלום קרב, ואז נודע לו על העדרותו של שוע, מה שגמר אותו אז לגמרי. זמן קצר לאחר המלחמה אחי עזב את הארץ לארה"ב בה הוא חי עד היום וזאת כי לא יכול היה להתמודד עם הצער. דבר ראשון בכל ביקור שלו היה לבקר את הוריו של שוע. היה לי קשה לחזור לאותה תקופה (גם אנחנו ילדים להורים ניצולי שואה שכבר לא בחיים). הסרט ריגש אותי וריתק אותי ותודה לטל חיים על הנצחה כל כך מדהימה.

 • דרור לביא

  סרט מקסים ומיוחד. סרט שמרגישים בו את הלב היהודי פועם.

 • נורית

  התחלתי לצפות באיחוש של רבע שעה, זה לא הפריע לי להתרגש עם דמעות במשך כל זמן ההקרנה של הסרט. הסרט נגע בי בעוצמות וחיבר למקומות רבים ובמיוחד לחרדה הקיומית מההיעלמות. תודה לך על העבודה.

 • בנימין רוזנפלד

  אל טל חיים, שלום.

  סרט מרגש ומרשים, אין ספק.

  הרשה לי רק להעיר לך לגבי השם שוע. בחרת להגות את השם בחולם ואכן צדקת,
  המובאה בגוגל מספר בראשית לא מנוקדת ושם הכנעני הוא שוע בשורוק. במילון אבן שושן היית מגלה ששוע בחולם זה "אציל, עשיר וכו' " . " …. ולא ניכר שוע לפני דל" (איוב לד 19 ). טעית גם בקריאת המילה "וַיִקָּחֶהָ ".

  לגבי העיר ברוסיה ארכנגלסק אם פגשת בשם המקום המקום הזה פעם ראשונה והאיות בעברית לא היה מנוקד , הייתי במקומך מוודא את ההיגוי הנכון לפני ההגהה האחרונה של הטקסט, ולא מלמד את הצופים בסרט שחלק גדול מהם יודע על ארכנגלסק. אני אישית שהגעתי לארץ בגיל 5 ניתקלתי בשם העיר הזאת בתיכון לפני 52 שנים.

  אני מתנצל מראש על הטפת המוסר.

  בברכה
  בנימין

 • יורם רוזנטל

  טל שלום

  הסרט מעניין מאוד .
  מרגש מאוד .
  קיבלתי אותו לפני חודש מחבר לגרעין שראה את התמונה של אמא בכפר הירוק.

  אמא שלי חולדה רוזנטל הייתה מורה של שוע .
  אמא מלמדת גם היום 2012 בכפר הירוק .

  הראתי לא את הסרט לפני חודש .
  זוכרת שנפל בסיני .
  אתה יכול להתקשר
  אולי תוסיף לך משהו .

  יורם רוזנטל

השאר את תגובתך!

השאר תגובתך למטה, או קשר אל הכתבה מהאתר שלך. באפשרותך גם לעקוב אחרי התגובות באמצעות RSS.

התנהג יפה. שמור על שפה נאותה. הגב בצורה ענינית. בלי ספאם.

באפשרותך להשתמש בתגים הבאים:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>