ראשי » כתבות צילום

כיצד לצלם פרחים?

אין תגובות

נכתב על ידי: מארק זיסלסון

פרחים מהווים נושא מעניין עבור הרבה צלמים. הצבעים העזים של הפרחים וצורתם הנאה הופכים אותם לנושא צילום מבוקש. הרבה אנשים מצלמים פרחים אך מעט מוציאים מהם את המיטב. הטיפים הבאים יעזרו לכם לשפר את תמונות הפרחים שלכם בעזרת מעט מאוד מאמץ. בין אם הפרחים שלכם מחכים לכם בגינה או באגרטל אצלכם בסלון, פעם הבאה שתצלמו אותם תהיו מרוצים יותר מהתוצאות.

 • השתמשו ברקע פשוט
  מצאו מקום שממנו ניתן לצלם את הפרח מבלי שתיקלט ברקע עצמים המסיחים את הדעת מהנושא שלכם. אם אין באפשרותכם לצלם ממיקום כזה, השתמשו בבגד חלק או פיסת קרטון על מנת ליצור את הרקע האחיד. דאגו להתאים את צבע הרקע לפרח עצמו על מנת שהצבעים לא יתחרו אחד בשני.
  .
  flowers 1
 • התקרבו
  אם העדשה שלכם מאפשרת מצב של מיקוד מקרוב (מאקרו), השתמשו בו. לחלופין ניתן להשתמש בטבעות מאריכות או בפילטרים מקרבים על מנת לקבל הגדלה רצויה. אתם רוצים להתקרב לפרח שאתם מצלמים משום שכך תקלטו את הפרטים הקטנים והיפים שבדרך כל נעלמים מהעין. אנשים נוטים להגיב בצורה חיובית למה שעוד לא ראו ולכן תמונות שלכם הכוללות פרטים קטנים של הפרח תהיינה מוצלחות יותר. כאשר אתם מצלמים מקרוב היזהרו לא להטיל צל על הפרח. במידת הצורך השתמשו במבזק על מנת לקבל תאורה מספקת.
  .

  flowers 2

 • השתמשו בזוויות צילום מעניינות
  צלמו מלמעלה על מנת לקבל מראה כללי של הפרח. צלמו אותו מלמטה על מנת להבליט אותו. בחנו זוויות שונות. ייתכן שזווית שלא חשבתם עליה דווקא מיטיבה עם התמונה.
  .

  flowers 3

 • השתמשו בתאורה דרמטית
  עשו שימוש יצירתי בתאורה ואל תתפתו לצלם רק בצבע. תאורה מעניינת עשויה לתרום רבות לתמונה שלכם ולהבליט את צורתו היפה של הפרח עוד יותר. אל תשתמשו תמיד בתאורה קדמית. בחנו כיצד הפרח נקלט אם אתם מצלמים עם תאורה אחורית. ימים מעוננים מיטיבים עם הפרחים. התאורה של יום מעונן מדגישה את הפרטים הקטנים שבפרח.
  .

  flowers 4

 • תשלטו ברוח
  האם הרוח חזקה מדי? הניחו פיסת קרטון או פלסטיק מול הפרח כנגד כיוון הרוח. עדיין אתם לא מצליחים לצלם? הכניסו את הפרח הביתה (כמובן במידה ומותר לקטוף אותו), הניחו אותו ליד החלון וצלמו אותו. אל תשכחו להשתמש ברקע מלאכותי על מנת לא לצלם את הפרח על רקע הדברים שבחדר. ייתכן ותרצו לצלם את הפרח כאשר הוא בתוך אגרטל. ייתכן ואפילו תרצו לקלוט חלקים מן האגרטל על מנת לתרום לקומפוזיציה.
  .

  flowers 5

 • גם שיח יכול להיות פרח
  אל תגבילו את עצמכם לצילום של פרחים בלבד. תוכלו לצלם שיחים שונים וגם לקבל תוצאות נאות.
  .

  flowers 6

diggdelicious-buttonstumbleuponTechnoratiFacebookNewsvineRedditYahoo

השאר את תגובתך!

השאר תגובתך למטה, או קשר אל הכתבה מהאתר שלך. באפשרותך גם לעקוב אחרי התגובות באמצעות RSS.

התנהג יפה. שמור על שפה נאותה. הגב בצורה ענינית. בלי ספאם.

באפשרותך להשתמש בתגים הבאים:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>