ראשי » כתבות צילום

כיצד לתקן במהירות ובקלות תמונות ניגודיות?

אין תגובות

כולנו נתקלים במצב הזה מדי יום. אנחנו מצלמים משהו רק כדי לגלות שהתמונה שצילמנו ניגודית מדי וכי חסרים בה פרטים באזורי הצל ובאזורי הבוהק כאחד. תנאי התאורה בארץ מאוד קשים והתאורה לעיתים קרובות מאוד נגודיות. אם כך מה עושים כדי להתגבר על הבעיה? הפתרון הפשוט הוא לצלם בתנאי תאורה פחות ניגודיים או במילים אחרות מוקדם בבוקר או לקראת השקיעה כאשר התאורה מלטפת יותר ופחות ניגודית. אך מה עושים אם יש לנו כבר תמונה שצילמנו וצריך לתקן אותה? כמה צעדים פשוטים ב- Photoshop יעשו לנו את היום.

קודם כל, נפתח את התמונה שאנחנו רוצים לטפל בה. כמו שאפשר לראות, התמונה סובלת מחוסר פרטים באזורי הצל והבוהק כאחד. אזורי הצל חשוכים מדי ואזורי הבוהק בהירים מדי והתוצאה היא תמונה מאוד ניגודית.

כעת נתחיל לתקן את התמונה. ראשית אנחנו ניתן ל- Photoshop לסמן בשבילנו אוטומטית את אזורי הבוהק על ידי לחיצה על הכפתורים Alt + Ctrl + Shift + ~ (הסימן האחרון נקרא Tilde והוא נמצא מעל כפתור ה- Tab בחלקו השמאלי העליון של המקלדת). אחרי לחיצה על ארבעת הכפתורים הללו Photoshop יסמן עבורנו אוטומטית את אזורי הבוהק.

כעת עלינו להכהות אותם. ניתן לעשות זאת במגוון של דרכים אך אנחנו נעשה זאת בדרך הפשוטה. נשכפל את השכבה שלנו על ידי לחיצה על הצירוף Ctrl + J ונשנה את ה- Blend Mode של השכבה ל- Multiply . שימו לב שמכיוון שלחצנו על Ctrl + J בעודנו מסמנים את אזורי הבוהק רק מה שהיה מסומן שוכפל. זה בסדר. במידה ואזורי הבוהק שלכם עדיין בהירים מדי תוכלו לשכפל את השכבה פעם נוספת על ידי לחיצה על Ctrl + J עד לקבלת התוצאה הרצויה.

במידה ושכפול אחד הוא לא מספיק אך שכפול שני או שלישי או כל שכפול נוסף הם יותר מדי, פשוט הורידו את ה- Opacity של השכבה העליונה עד לקבלת התוצאה הרצויה.

כעת עלינו לטפל באזורי הצל. לצערנו אין צירוף של כפתורים המסמן את אזורי הצל בלבד. אם כך מה נעשה? נלחץ על השכבה התחתונה ביותר כדי לחזור אליה, נסמן שוב פעם את אזורי הבוהק כמו קודם ואחר כך ניגש לתפריט Select ונבחר באפשרות Inverse. הקיצור של Inverse הוא Shift + Ctrl + I . דבר זה יהפוך את הבחירה ובעצם יסמן את כל מה שלא נחשב בעיני ה- Photoshop כאזור בוהק.

כעת, נבהיר את האזורים הללו. כיצד נעשה זאת? על ידי לחיצה על Ctrl + J כדי לשכפל את השכבה ושינוי ה- Blend Mode שלה ל- Screen . גם כאן, נמשיך ונשכפל את השכבה אם שכפול אחד אינו מספיק ובמידה והשכפול האחרון הוא יותר מדי, נוריד את ה- Opacity של השכבה האחרונה.

נשווה את שתי התוצאות… קודם התמונה המקורית ואח"כ התמונה המתוקנת:

שימו לב לכך שכעת התמונה הרבה פחות ניגודית, היא בעלת יותר פרטים הן באזורי הצל והן באזורי הבוהק ונעים יותר להסתכל עליה. אנחנו עצרנו בשלב זה, אבל אתם יכולים להוריד את הניגודיות עוד ועוד עד שתהיו מרוצים.

diggdelicious-buttonstumbleuponTechnoratiFacebookNewsvineRedditYahoo

השאר את תגובתך!

השאר תגובתך למטה, או קשר אל הכתבה מהאתר שלך. באפשרותך גם לעקוב אחרי התגובות באמצעות RSS.

התנהג יפה. שמור על שפה נאותה. הגב בצורה ענינית. בלי ספאם.

באפשרותך להשתמש בתגים הבאים:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>