ראשי » בלוג

"מסיבת יום ההולדת" של האמנית Vee Speers

תגובה אחת

נכתב על ידי: קובי גופר

Vee Speers1צילום: Vee Speers

וי ספירס ( Vee Speers ) היא אמנית אוסטרלית החיה בפריז. היא למדה אמנות וצילום בבריסביין (Brisbane ). בתום לימודיה היא עבדה תקופה קצרה בסידני בערוץ טלוויזיה ABC כצלמת סטילס. לאחר ביקור קצר בצרפת, החליטה Speers להפוך את פריז לביתה החדש. 
Speers אמרה שעבורה פריז היא מקום עם "השראה ויצירתית בלתי מוגבלים והפוטנציאל שם הוא אינסופי."

Vee Speers2צילום: Vee Speers

בהתחלה עבדה  Speers כאסיסטנטית של צלמי אופנה הגדולים ביותר בפריז כדרך ללמוד מיומנויות חדשות. אך חוויה זו היתה קצרת ימים, מכוון ש- Speers הרגישה מוגבלת בעולם צילום האופנה. היא עברה לעולם הקולנוע ועבדה יחד עם היוצרים הגדולים כגון פדרו אלמודובר, דיוויד לינץ', טים ברטון ופיטר גרינווי.
בשנת 2002,  Speers התחילה לצלם אנשים מוזרים שפגשה לאורך הדרך, אשר הוו סיפוק למשיכתה לאנשים שמעזים להיות שונים. 
אבל זה לא היה עד שפנתה לעבר ילדותה ואל המשפחה האישית שלה כדי לקבל השראה, היא יצרה את סדרת הצילומים הכי ידועה שלה בשם "מסיבת יום ההולדת” (The Birthday Party ). בסדרה זו Speers מראה את היכולת שלה לטשטש את הקו בין אוטוביוגרפיה ובין פנטזיה, בין המוזר ובין והיפה.

Vee Speers3צילום: Vee Speers

ב"מסיבת יום ההולדת" המיידיות של דימויים פשוט מכריעה. הפרצופים לרוב מישרים מבט אל הצופה היוצרים מתח שקט אבל דרמטי הדוחק את הצופה לתת תגובה. 
דיוקנאות אלה של ילדים גורמים לצופים להתמודד עם זכרונות של הילדות שלהם, Speers מזכירה לנו שאפילו תחפושות תוצרת בית יכולות להפוך אותך לקאובוי, גיבורי על, נסיכה או חייל, אשר מוכנים להרפתקאות ושעות של כיף והתרגשות.

Vee Speers4צילום: Vee Speers

הבריחה לעולמות של משחק יכולה לספק ולחשוף את המציאות הבסיסית של העולם המודרני, עולם המחושל עם הסכסוך והאלימות. פסיכולוגים של לילדים לעיתים משתמשים בתצפיות על ילדים בעת משחק כדי לנסות ולפענח טראומות ונושאים אחרים שהילד עשוי היה להיות חסוף אליהם. כך כשאנו מביטים בתצלומים האלה, Speers מעוררת אצל הצופה את כל אותן החששות שלנו ביחס לחברה הפרנואידית שאנו חיים בה היום. העבודה של Speers גורמת לתגובות רגשיות חזקות אצל הצופה, הרבה יותר מאשר התגובות של המצולמים בעצמם.

Vee Speers5צילום: Vee Speers

עבודות של  Speers הוצגו בערים ברחבי העולם, ערים כגון לונדון, פריז, מיאמי, ניו – יורק, בוסטון, יוסטון, סידני, אטלנטה, שטוקהולם. בנוסף העבודות שלה הוצגו גם במדינו הבאות:  סין, אירלנד, סינגפור, יפן, גרמניה, אוסטריה, איטליה, תוניסיה, ברזיל ומקסיקו.

Vee Speers6צילום: Vee Speers

Vee Speers7צילום: Vee Speers

תהנו,

קישורים:

diggdelicious-buttonstumbleuponTechnoratiFacebookNewsvineRedditYahoo

תגובה אחת »

  • ארטר

    פשוט צילומים מקסימים. אהבתי את הרקדנית.

השאר את תגובתך!

השאר תגובתך למטה, או קשר אל הכתבה מהאתר שלך. באפשרותך גם לעקוב אחרי התגובות באמצעות RSS.

התנהג יפה. שמור על שפה נאותה. הגב בצורה ענינית. בלי ספאם.

באפשרותך להשתמש בתגים הבאים:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>