ראשי » בלוג

מצלמות הפילם מסרבות למות

אין תגובות

נכתב על ידי: ניר דבוראי

FUJIFILM1
על אף השיטפון הבלתי פוסק בייצור ושיווק מצלמות דיגיטליות חדשות, ישנם עדין יצרנים הממשיכים להאמין כי עידן מצלמות הפילם טרם חלף מן העולם.
בפברואר השנה הכריזה חברת FUJIFILM (הסניף של אמריקה הצפונית) כי היא משיקה את מצלמתה החדשה FUJI GF670 בשיתוף עם חברת COSINA (דרכה ישווק הדגם כ BESSA III).
המצלמה החדשה הינה מצלמת פורמט בינוני בתצורת מצלמה מתקפלת (FOLDING CAMERA) ובכך פוג'י גם קורצת לתקופה בתחילת המאה שעברה בה היו המצלמות הללו שכיחות יותר, וגם מאותתת לצרכנים שלה כי היא עדין לא וויתרה על תחום הפילם.
הדבר המעניין ביותר במצלמה החדשה היא היכולת של הצלם לבחור בין פורמט 6X6 או 6X7 ובכך ניתן לו חופש אומנותי או מסחרי בהתאם לנושא המצולם. בנוסף, כאשר המצלמה מקופלת עובייה הוא 6.4 ס"מ בלבד! ובכך מתקבלת למעשה מצלמה קומפקטית ביותר שניתן אפילו להכניס לכיס. משקל המצלמה הוא קילו אחד, כך שגם צילום מהיד יכול לעשות בקלות.

FUJIFILM2

המצלמה הינה בעלת מד טווח (RANGEFINDER) ולה עדשה קבועה באורך מוקד 80 מ"מ והצמצם הכי פתוח 3.5.
למצלמה אפשרות צילום בעדיפות צמצם ואפשרות לפיצויי חשיפה של עד 2 תחנות. כמאפיין מצלמות פורמט בינוני מהירות הצילום המרבית היא 1/500 וניתן לסנכרן את הפלאש בכל המהירויות.

FUJIFILM3

אם אתם שואלים את עצמכם מדוע פוג'י משקיעה במצלמה מהסוג הנ"ל, אז לפי דברי Kayce Backer, מנהל השיווק של חטיבת הצילום של פוג'י בצפון אמריקה, "ישנם צלמים מקצועיים אשר עדין לא זנחו את השימוש בפילם. אלה בעיקר צלמי סטודיו, פורטרטים ונוף שמאד אוהבים לעבוד בפורמט הבינוני הן בגלל המראה המיוחד שנותן הפילם והן בזכות ההגדלות הגדולות אותן ניתן לבצע בקלות מנגטיבים ושקופיות".  לדבריו, "פוג'י מחויבת לספק את כל הפתרונות לצלמים שלא איבדו את התשוקה לאומנות הצילום המסורתית".
מעוניינים? מחירי הרחוב בארצות הברית נעים בסביבות 1900 דולר, וכדאי להזדרז כי לפי שמועות ייוצרו רק 5000 יחידות.

FUJIFILM4

קישורים:

diggdelicious-buttonstumbleuponTechnoratiFacebookNewsvineRedditYahoo

השאר את תגובתך!

השאר תגובתך למטה, או קשר אל הכתבה מהאתר שלך. באפשרותך גם לעקוב אחרי התגובות באמצעות RSS.

התנהג יפה. שמור על שפה נאותה. הגב בצורה ענינית. בלי ספאם.

באפשרותך להשתמש בתגים הבאים:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>