ראשי » בלוג

סרט Touki Bouki

אין תגובות

הסרט Touki Bouki הוא סרטו של היוצר Djibril Diop Mambety שצולם ב-1973 בסנגל. הסרט מתאפין בקצב מאוד מרענן, עריכה קצבית ובאופן כללי הסרט מצולם בצורה מאוד יפה. הסרט שאורכו 85 דקות מגולל את סיפורו של Djibril שעזב את מולדתו אפריקה לטובת אירופה במטרה לחפש חיים טובים יותר. במהרה המציאות טופחת על פניו וחלומו מתנפץ לרסיסים. אז החלום האמיתי הופך להיות חזרה לאפריקה, מה שמתגלה כמשימה בלתי אפשרית.

הסרט Touki Bouki הוא סרט נבואי. המציאות אותה מתאר הסרט ב-1973 לא שונה מהמציאות היום של מאות אפריקאים צעירים אשר נספים כמעט באופן יומיומי בנסיון לחצות את מיצרי גיברלטר ולהגיע לאירופה. הסרט עוסק בחלום שלנו לתקווה וחיים טובים יותר ובאכזבה מהאכזריות אותה יכולים להפגין בני האדם. Touki Bouki הוא סרט נפלא, מצולם בצורה נפלאה, מעורר מבחינה רגשית ולעיתים מפתיע, אך מעל הכל הסרט גורם לנו לשאול את עצמנו שאלות בתור חברה.

הסרט שצולם ב-1973 שוחזר בצורה דיגיטלית ברזולוציה 2K מהסרט 35 מ"מ המקורי ומפס הקול המקורי אשר נמסרו לשחזור על ידי Teemour Diop Mambety, בנו של יוצר הסרט. לאחר השחזור, הוכן נגטיב "מקורי" חדש לסרט.

הערה: הסרט כולל סצינות מאוד קשות לצפיה

קישורים:
צפיה בסרט בחינם באתר The Auteurs (דורש הרשמה לאתר בחינם)

diggdelicious-buttonstumbleuponTechnoratiFacebookNewsvineRedditYahoo

השאר את תגובתך!

השאר תגובתך למטה, או קשר אל הכתבה מהאתר שלך. באפשרותך גם לעקוב אחרי התגובות באמצעות RSS.

התנהג יפה. שמור על שפה נאותה. הגב בצורה ענינית. בלי ספאם.

באפשרותך להשתמש בתגים הבאים:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>