ראשי » קורסי צילום

קורס צילום דיוקנאות – בהנחיית מיכל חלבין

אין תגובות

Michal Chelbin1צילום: מיכל חלבין

קורס בוטיק בצילום
קורס צילום דיוקנאות הוא קורס בוטיק בצילום. קורסי בוטיק בצילום ממשיכים את המסורת הנפלאה של קורסי הצילום הבסיסיים והמתקדמים שלנו. קורסי הבוטיק מועברים על ידי הצלמים הטובים בתחומם ומתאימים לצלמים בעלי ידע בסיסי נרחב, המעוניינים להתמקד בנושא ספציפי וללמוד מהמומחים הטובים בארץ.

מיכל חלבין נולדה ב1974 בחיפה. היא בוגרת בהצטיינות של המחלקה לצילום באקדמיה לחינוך ועיצוב ויצ"ו חיפה. עבודותיה הוצגו בגלריות ומוזיאונים בעולם במספר רב של תערוכות יחיד וקבוצתיות, בינהן בגלרית אנדראה מייזלין בניו יורק ו M+B gallery בלוס אנג'לס. עבודותיה נמצאות באוספים ציבוריים ופרטיים רבים.
ספר הצילומים הראשון של מיכל חלבין, ששמו Strangely Familiar , יצא באפריל 2008 בהוצאת Aperture , ספרה השני של מיכל חלבין ושמו "the black eye"  יצא לאור ביוני 2010 בהוצאת הספרים האמריקאית Twin Palms Publishers .
מיכל חלבין היא כלת פרס קונסטנטינר לצילום לשנת 2007 מטעם מוזיאון תל אביב.

מידע כללי

‎קורס צילום דיוקנאות מיועד לבוגרים של קורסי הצילום שלנו ולאנשים שהשולטים בצדדים הטכניים של הצילום אשר רוצים להרחיב את הידע התיאורטי שלהם בתחום זה ובמקביל לפתח גוף עבודה המתמקד בצילום דיוקנאות. הקורס פתוח גם לנרשמים החיצוניים אך דורש מעבר של שאלון בקיאות בתחום הצילום. במהלך הקורס נעסוק בסגנונות השונים של הגא'נר ובמקביל כל סטודנט יעבוד על פרויקט אישי. הקורס שם דגש על פיתוח יכולות חשיבה ויכולות צילומיות אישיות עצמאיות בהתאם לאופיו ותחומי העניין הספציפים של כל סטודנט בתוך עולם צילום הדיוקנאות.

הקורס מתרכז בצילום ככלי לחקור ולגלות את חייהם וסיפוריהם של אנשים, עבור נרטיבים רגשיים ועלילתיים כאחד. תוך שימוש בביקורת עבודות, מפגשים עם עבודות של צלמים אחרים, דיונים ועבודה מעשית בשטח. הסטודנט ילמד איך להתמודד עם יצירת גוף עבודות סביב אנשים אותם הסטודנט מעוניין לצלם-בין אם זו משפחה, תושבי הקהילה, זרים או דוגמנים. הקורס יכלול ביקורת עבודות תוך דיונים על הצילום כאמנות ועל האספקטים האתיים של צילום אנשים. יינתן דגש לשכלול שפה חזותית קוהרנטית ובמיוחד לעבודת הבימוי הנדרשת על הסט מול המצולם תוך יצירת אווירה נינוחה , כזו שתאפשר לצלם גם לחזור אל מושא הצילום שלו.

‎תכני הקורס מקיפים מאוד ומתאימים לכל צלם אשר רוצה להרחיב את הידע הצילומי שלו. במהלך הקורס החניכים נחשפים למספר רב מאוד של גישות בעולם הצילום ולומדים לנתח ולהסיק מסקנות מעבודותיהם של צלמים אחרים. ביקורת העבודות הניתנת משיעור לשיעור מנחה את החניכים במטלותיהם במהלך הקורס.

מיכל-חבלין-2צילום: מיכל חלבין

למי מיועד הקורס?

‎הקורס מיועד לבוגרים של קורסי הצילום שלנו וכן לנרשמים החיצוניים המעונינים להתמקד מבחינה צילומית בצילום דיוקנאות. חניכים שאינם בוגרים של קורסי הצילום שלנו מחויבים במעבר של שאלון בקיאות.

מהן דרישות הקורס?

ידע בנושאים הטכניים של הצילום המהווה בסיס להתפתחות רעיונית ותוכנית בעולם הצילום. כאמור, חניכים שאינם בוגרים של קורסי הצילום שלנו, מחויבים במעבר של שאלון בקיאות. כמו כן, על החניכים להצטייד במצלמת SLR (דיגיטלית או אנאלוגית). במהלך הקורס החניכים מקבלים פרויקט צילום אשר מלווה אותם לאורך כל הקורס. בסוף הקורס החניכים מגישים את התוצר של הפרויקט הסיום בגלריה (מותנה בטיב העבודה ובאישור המנחה של הקורס).

מה מקנה הקורס?

‎הקורס מקנה ידע רחב בצילום דיוקנאות. במהלך הקורס, החניכים נחשפים לגישות רבות בתחום זה. כמו כן, הקורס מקנה יכולות גבוהות של ניתוח עבודות ולימוד מתוך עבודות אלה. הקורס שם דגש על פיתוח זווית אישית. בסיום הקורס מוענקת תעודה מטעם הטכניון לחניכים.

מה כולל הקורס?

 • 15 מפגשים
 • לבוגרים מוענקת תעודת סיום מטעם הטכניון
 • הצגת פרוייקט הסיום בגלריה (מותנה באישור מנחה הקורס)

תכני הקורס

 • פרויקט אישי בדגש על זיהוי גישות אישיות בצילום דיוקנאות
 • הסתכלות על צילומים ולימוד תהליכים אמנותיים
 • ביקורת עבודות
 • תהליכי עבודה
 • סקירה זרמים שונים של צילום דיוקנאות לבניית הבנה של תהליכים עכשוויים

מבנה הקורס

 • 15 מפגשים
 • השיעורים התיאורטיים מתקיימים באמצע השבוע בימים א'-ה'
 • השיעורים המעשיים (סדנאות הצילום מחוץ כיתה) מתקיימים בימי שישי בבוקר
 • הקורס נערך על בסיס מפגש אחד בשבוע כאשר במקרים מסוימים ייתכן שיעור תיאורטי אחד ושיעור מעשי אחד באותו שבוע

זכאות לתעודה

לעומדים בדרישות הקורס, תוענק תעודת סיום מטעם הטכניון – היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ.

מחיר הקורס

מחיר רגיל – 3500 ש"ח
מחיר מיוחד – (מה זה?)

תכנית לימודים מפורטת

לחצו כאן על מנת לצפות בתכנית לימודים מפורטת.
לחצו כאן על מנת לעבור לאתר הבית של מיכל חלבין

מקום הלימודים

חיפה: קרית הטכניון, בנין קנדה

הרשמה לקורס

לחצו כאן למידע נוסף ויצירת קשר, (אשר יפנה אתכם לטופס השארת פרטים באתר היחידה ללימודי המשך של הטכניון) ומלאו את פרטיכם על מנת שנציגינו יוכלו לחזור אליכם.

diggdelicious-buttonstumbleuponTechnoratiFacebookNewsvineRedditYahoo

אין אפשרות לכתוב תגובה.