ראשי » בלוג

"Motherland" – רוסיה דרך עיניו של Simon Roberts

אין תגובות

נכתב על ידי: אסף אורן

הצלם Simon Roberts (נ. 1974) הוא צלם אנגלי צעיר ומוכשר, אשר מתמקד בעבודתו בתיעוד מעמיק וייחודי של חברות ותרבויות מרכזיות כמו החברה האנגלית והחברה הרוסית.  בעבר כבר כתבנו על הפרויקט המצוין שלו, "We English"
(ניתן לראות זאת כאן), בפרויקט זה עוסק Roberts בחברה בה הוא גדל – החברה האנגלית. אך הפעם, אני בחרתי להתמקד בפרויקט החשוב הראשון שצילם – "Motherland".

Simon Roberts 1

Simon Roberts 2
בפרויקט "Motherland", הסתובב Roberts ברחבי רוסיה במשך תקופה של יותר משנה (יולי 2004 – אוגוסט 2005) וצילם בלמעלה מ- 200 מקומות שונים. באמצעות מצלמה בפורמט גדול, תקשורת אנושית טובה והרבה מסירות, הצליח Roberts לצלם את אחד הפרויקטים המעניינים ביותר שעוסקים במורכבותה ומצבה של האומה והחברה הרוסית, זאת של אחרי נפילת ברית המועצות.

Simon Roberts 3

Simon Roberts 4
בדומה לצלם Boris Mikhailov, אולם בצורה הרבה יותר עדינה ואסטטית, מציג Roberts את נופיה האנושיים של המעצמה המפוררת הזו ואת פניהם של האנשים החיים בה. מעצמה שבעקבות נפילת הקומוניזם ששלט בה ובעקבות האירועים שנלוו לנפילתה, ועל אף התעצמותה הכללית המחודשת, הותירה רבים מאזרחיה במצב עוד יותר גרוע משהיו בו בזמנים קודמים.

Simon Roberts 5

Simon Roberts 6
בפרויקט נוסף שלו,  " Polyarnye Nochi" ממשיך לעסוק Roberts בחברה הרוסית, דרך תיעוד סצנות ומראות מפעימים המוארים בתאורה הכחלחלה הנפלאה של הפריפריה הגיאוגרפית הרוסית. פרויקט זה צורף יחד עם הפרוייקט "Motherland" לספר אחד ששמו גם כן "Motherland".

תהנו!!!
קישורים:

diggdelicious-buttonstumbleuponTechnoratiFacebookNewsvineRedditYahoo

השאר את תגובתך!

השאר תגובתך למטה, או קשר אל הכתבה מהאתר שלך. באפשרותך גם לעקוב אחרי התגובות באמצעות RSS.

התנהג יפה. שמור על שפה נאותה. הגב בצורה ענינית. בלי ספאם.

באפשרותך להשתמש בתגים הבאים:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>