ראשי » קורסי צילום

קורס צילום אורבני – בהנחיית יעקב ישראל

אין תגובות

Yaakov Israel1צילום: יעקב ישראל מתוך הפרוייקט "South West Jerusalem"

קורס בוטיק בצילום
קורס צילום אורבני הוא קורס בוטיק בצילום. קורסי בוטיק בצילום ממשיכים את המסורת הנפלאה של קורסי הצילום הבסיסיים והמתקדמים שלנו. קורסי הבוטיק מועברים על ידי הצלמים הטובים בתחומם ומתאימים לצלמים בעלי ידע בסיסי נרחב, המעוניינים להתמקד בנושא ספציפי וללמוד מהמומחים הטובים בארץ.

יעקב ישראל נולד ב 1974, חי ויוצר בירושלים. סיים בהצטיינות, תואר B.F.A במחלקה לצילום, בצלאל, אקדמיה לאמנות ועיצוב, ירושלים. צילומיו הוצגו בתערוכות יחיד במוזיאון הפתוח לצילום, תל חי ובמוזיאון חיפה לאמנות,  ובתערוכות קבוצתיות ביניהן ב"APPROACHES", המפגש הבינלאומי הראשון של מרכז לצילום, בספרד, מוזיאון אשדוד לאמנות – מרכז מונארט, מוזיאון חיפה לאמנות, מוזיאון העיר חיפה, מוזיאון בית ראובן.
כיום מרצה לצילום במרכז לצילום טכניון, במחלקה לצילום בצלאל, במחלקה לצילום באקדמיה לעיצוב וחינוך ויצו חיפה, בבית הספר לצילום מוסררה ירושלים, ובמכללת ספיר.

מידע כללי

‎קורס צילום אורבני מיועד לבוגרים של קורסי הצילום שלנו ולאנשים שהשולטים בצדדים הטכניים של הצילום אשר רוצים להרחיב את הידע התיאורטי שלהם בתחום זה ובמקביל לפתח גוף עבודה המתמקד בחיים האורבנים. הקורס פתוח גם לנרשמים החיצוניים אך דורש מעבר של שאלון בקיאות בתחום הצילום. במהלך הקורס נעסוק בהרחבת יכולת ההבנה של הגא'נר במקביל כל סטודנט יעבוד על פרויקט. הקורס שם דגש על פיתוח יכולות חשיבה ויכולות צילומיות אישיות עצמאיות בהתאם לאופיו ותחומי העניין הספציפים של כל סטודנט בתוך טריטורית העבודה והיא העיר.

‎קורס זה מתאים למי שמוצא את עצמו נמשך הן מבחינה רעיונית וגם מבחינה ויזואלית לצילומים העוסקים בחיים העירוניים על גווניו הרבים. נדון בשאלות רבות הקשורות לחיים העירוניים וכיצד אלה יכולים להיתרגם לצילום. נדון ביוצרים העוסקים במהות ובבחירה של להיות עירוני תוך בחינת דוגמאות מעולם הספרות, הקולנוע והצילום. נבחן לעומק גופי עבודה מהותיים שנעשות בהקשר זה. תוך כדי הרחבת הידע, ההבנה והתשוקה הרעיוניים יתחיל כל סטודנט לפתח גוף עבודה עצמאי, תוך שהמרצה יעזור לכם למצות את היכולות שלכם ולבטא את רעיונותיכם ואת היכולת שלהם לבטא את המסרים החשובים לכם בתמונותיהם.

‎תכני הקורס מקיפים מאוד ומתאימים לכל צלם אשר רוצה להרחיב את הידע הצילומי שלו. במהלך הקורס החניכים נחשפים למספר רב מאוד של גישות בעולם הצילום ולומדים לנתח ולהסיק מסקנות מעבודותיהם של צלמים אחרים. ביקורת העבודות הניתנת משיעור לשיעור מנחה את החניכים במטלותיהם במהלך הקורס.

Yaakov Israel2צילום: יעקב ישראל מתוך הפרוייקט "South West Jerusalem"

למי מיועד הקורס?

‎הקורס מיועד לבוגרים של קורסי הצילום שלנו וכן לנרשמים החיצוניים המעונינים להתמקד מבחינה צילומית בתפיסות צילום אורבניות. חניכים שאינם בוגרים של קורסי הצילום שלנו מחויבים במעבר של שאלון בקיאות.

מהן דרישות הקורס?

ידע בנושאים הטכניים של הצילום המהווה בסיס להתפתחות רעיונית ותוכנית בעולם הצילום. כאמור, חניכים שאינם בוגרים של קורסי הצילום שלנו, מחויבים במעבר של שאלון בקיאות. כמו כן, על החניכים להצטייד במצלמת SLR (דיגיטלית או אנאלוגית). במהלך הקורס החניכים מקבלים פרויקט צילום אשר מלווה אותם לאורך כל הקורס. בסוף הקורס החניכים מגישים את התוצר של הפרויקט הסיום בגלריה (מותנה בטיב העבודה ובאישור המנחה של הקורס).

מה מקנה הקורס?

‎הקורס מקנה ידע רחב בצילום אורבני. במהלך הקורס, החניכים נחשפים לגישות רבות בתחום זה. כמו כן, הקורס מקנה יכולות גבוהות של ניתוח עבודות ולימוד מתוך עבודות אלה. הקורס שם דגש על פיתוח זווית אישית. בסיום הקורס מוענקת תעודה מטעם הטכניון לחניכים.

מה כולל הקורס?

 • 15 מפגשים
 • לבוגרים מוענקת תעודת סיום מטעם הטכניון
 • הצגת פרוייקט הסיום בגלריה (מותנה באישור מנחה הקורס)

תכני הקורס

 • פרויקט אישי בדגש על זיהוי גישות אישיות
 • הסתכלות על תמונות ולימוד תהליכים
 • ביקורת עבודות
 • תהליכי עבודה
 • סקירה היסטורית לבניית הבנה של תהליכים עכשוויים

מבנה הקורס

 • 15 מפגשים
 • השיעורים התיאורטיים מתקיימים באמצע השבוע בימים א'-ה'
 • השיעורים המעשיים (סדנאות הצילום מחוץ כיתה) מתקיימים בימי שישי בבוקר
 • הקורס נערך על בסיס מפגש אחד בשבוע כאשר במקרים מסוימים ייתכן שיעור תיאורטי אחד ושיעור מעשי אחד באותו שבוע

זכאות לתעודה

לעומדים בדרישות הקורס, תוענק תעודת סיום מטעם הטכניון – היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ.

מחיר הקורס

מחיר רגיל – 3500 ש"ח
מחיר מיוחד – (מה זה?)

תכנית לימודים מפורטת

לחצו כאן על מנת לצפות בתכנית לימודים מפורטת.
לחצו כאן על מנת לעבור לאתר הבית של יעקב ישראל

מקום הלימודים

חיפה: קרית הטכניון, בנין קנדה

הרשמה לקורס

לחצו כאן למידע נוסף ויצירת קשר, (אשר יפנה אתכם לטופס השארת פרטים באתר היחידה ללימודי המשך של הטכניון) ומלאו את פרטיכם על מנת שנציגינו יוכלו לחזור אליכם.

diggdelicious-buttonstumbleuponTechnoratiFacebookNewsvineRedditYahoo

אין אפשרות לכתוב תגובה.