ראשי » קורסי צילום

קורס צילום עיתונות ודוקומנטרי – בהנחיית גיל כהן מגן

אין תגובות

Gil Cohen Magen1צילום: גיל כהן מגן

קורס בוטיק בצילום
קורס צילום עיתונות ודוקומנטרי הוא קורס בוטיק בצילום. קורסי בוטיק בצילום ממשיכים את המסורת הנפלאה של קורסי הצילום הבסיסיים והמתקדמים שלנו. קורסי הבוטיק מועברים על ידי הצלמים הטובים בתחומם ומתאימים לצלמים בעלי ידע בסיסי נרחב, המעוניינים להתמקד בנושא ספציפי וללמוד מהמומחים הטובים בארץ.

גיל כהן מגן בוגר לימודי צילום במכללת הדסה, צילם עבור "ידיעות אחרונות", "הארץ", ועיתונים ומגזינים נוספים בארץ ובעולם.
ב- 2001 החל לעבוד כצלם קבוע בסוכנות הידיעות רויטרס ישראל, ועבד שם עד שנת 2010.
כיום, עובד כצלם פרילנס עבור עיתונים ומגזינים ישראלים ובינלאומיים. עבודותיו הוצגו בתערוכות יחיד וקבוצתיות בגלריות ומוזיאונים בארץ ובעולם, בינהן מוזיאון ארץ ישראל, ומוזיאון ת"א. במקביל מרצה בתחום הצילום באוניברסיטאות, ומכללות בארץ. זוכה מקום ראשון בנושא חדשות בתחרות עדות מקומית (צילומי עיתונות בישראל) בשנת 2009.

מידע כללי

‎קורס צילום עיתונות ודוקומנטרי מיועד לבוגרים של קורסי הצילום שלנו ולאנשים השולטים בצדדים הטכניים של הצילום אשר רוצים להרחיב את הידע התיאורטי שלהם בתחום זה ובמקביל לפתח גוף עבודה המתמקד בצילום דוקומנטרי. הקורס פתוח גם לנרשמים החיצוניים אך דורש מעבר של שאלון בקיאות בתחום הצילום. במהלך הקורס נעסוק ונעמיק בהביטים של צילום עיתונות ושל צילום דוקומנטרי, במקביל כל סטודנט יעבוד על פרויקט אישי. הקורס שם דגש על פיתוח יכולות חשיבה ויכולות צילומיות אישיות עצמאיות בהתאם לאופיו ותחומי העניין הספציפים של כל סטודנט בתוך טריטורית צילום העיתונאות והצילום הדוקומנטרי.

הקורס מיועד לחובבי צילום בעלי רקע בצילום, המעוניינים להתנסות בצילום עיתונאי ודוקומנטרי. הקורס מכסה קשת רחבה של נושאים אקטואליים בתחום, וסוקר את הצילום הדוקומנטרי ואת צילום העיתונות על היבטיהם הרבים. בקורס נדון בשאלות רבות הקשורות לצילום עיתונות. נדון ביוצרים העוסקים במהות ובבחירה של להיות צלם עיתונות וצלם דוקומנטרי. נבחן לעומק גופי עבודה מהותיים שנעשו בהקשר זה.

‎תכני הקורס מקיפים מאוד ומתאימים לכל צלם אשר רוצה להרחיב את הידע הצילומי שלו. במהלך הקורס החניכים נחשפים למספר רב מאוד של גישות בעולם הצילום ולומדים לנתח ולהסיק מסקנות מעבודותיהם של צלמים אחרים. ביקורת העבודות הניתנת משיעור לשיעור מנחה את החניכים במטלותיהם במהלך הקורס.

Gil Cohen Magen2צילום: גיל כהן מגן

למי מיועד הקורס?

‎הקורס מיועד לבוגרים של קורסי הצילום שלנו וכן לנרשמים החיצוניים המעונינים להתמקד מבחינה צילומית בתפיסות צילום אורבניות. חניכים שאינם בוגרים של קורסי הצילום שלנו מחויבים במעבר של שאלון בקיאות.

מהן דרישות הקורס?

ידע בנושאים הטכניים של הצילום המהווה בסיס להתפתחות רעיונית ותוכנית בעולם הצילום. כאמור, חניכים שאינם בוגרים של קורסי הצילום שלנו, מחויבים במעבר של שאלון בקיאות. כמו כן, על החניכים להצטייד במצלמת SLR (דיגיטלית או אנאלוגית). במהלך הקורס החניכים מקבלים פרויקט צילום אשר מלווה אותם לאורך כל הקורס. בסוף הקורס החניכים מגישים את התוצר של הפרויקט הסיום בגלריה (מותנה בטיב העבודה ובאישור המנחה של הקורס).

מה מקנה הקורס?

‎הקורס מקנה ידע רחב בצילום עתונות וצילום דוקומנטרי. במהלך הקורס, החניכים נחשפים לגישות רבות בתחום זה. כמו כן, הקורס מקנה יכולות גבוהות של ניתוח עבודות ולימוד מתוך עבודות אלה. הקורס שם דגש על פיתוח זווית אישית. בסיום הקורס מוענקת תעודה מטעם הטכניון לחניכים.

מה כולל הקורס?

 • 15 מפגשים
 • לבוגרים מוענקת תעודת סיום מטעם הטכניון
 • הצגת פרוייקט הסיום בגלריה (מותנה באישור מנחה הקורס)

תכני הקורס

 • פרויקט אישי בדגש על זיהוי גישות אישיות
 • סוגים שונים של צילום עיתונות
 • סוגים שונים של צילום דוקומנטרי
 • הכרת צלמים בתחום
 • ביקורת עבודות
 • תהליכי עבודה
 • סקירה היסטורית ועכשווית לבניית הבנה של תהליכים בעולם צילום העיתונות

מבנה הקורס

 • 15 מפגשים
 • השיעורים התיאורטיים מתקיימים באמצע השבוע בימים א'-ה'
 • השיעורים המעשיים (סדנאות הצילום מחוץ כיתה) מתקיימים בימי שישי בבוקר
 • הקורס נערך על בסיס מפגש אחד בשבוע כאשר במקרים מסוימים ייתכן שיעור תיאורטי אחד ושיעור מעשי אחד באותו שבוע

זכאות לתעודה

לעומדים בדרישות הקורס, תוענק תעודת סיום מטעם הטכניון – היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ.

מחיר הקורס

מחיר רגיל – 3500 ש"ח
מחיר מיוחד – (מה זה?)

תכנית לימודים מפורטת

לחצו כאן על מנת לצפות בתכנית לימודים מפורטת.
לחצו כאן על מנת לעבור לאתר הבית של גיל כהן מגן

מקום הלימודים

חיפה: קרית הטכניון, בנין קנדה

הרשמה לקורס

לחצו כאן למידע נוסף ויצירת קשר, (אשר יפנה אתכם לטופס השארת פרטים באתר היחידה ללימודי המשך של הטכניון) ומלאו את פרטיכם על מנת שנציגינו יוכלו לחזור אליכם.

diggdelicious-buttonstumbleuponTechnoratiFacebookNewsvineRedditYahoo

אין אפשרות לכתוב תגובה.