ראשי » בלוג

Todd Hido – Road Divided

תגובה אחת

נכתב על ידי: ניר דבוראי

Todd Hido הוא צלם אמריקאי יליד 1968. הוא נחשב לאחד הצלמים המבטיחים והמעניינים הפועלים בארצות הברית כיום. יש לו תואר M.F.A מטעם California College of Arts and Crafts.
השנה (2010) יצא ספרו החדש Road Divided בהוצאת Nazraeli. בספרו זה חוזר Hido לתור אחר נופיה הקרים והמבודדים של ארצות הברית. הפעם הוא עושה זאת בחורף  ומתוך מכוניתו. הוא בוחר לצלם את המקומות אליהם הוא מגיע מבעד לשמשת הרכב הרטובה, ובכך מעניק נופך שונה לצילומיו. התמונות הנשקפות אלינו נראות בתחילה כלקוחות מתוך חלום. לעיתים התמונה היא רכה ולעיתים חדה וקשה. לעיתים האור רך ולעיתים חזק ומסנוור. Hido לוקח את הצופה לא רק לעבר ערי השדה, אלא גם לעבר השוליים שלהן. הוא מציג לנו מפעלים נטושים, דרכים מצטלבות או ללא מוצא ועצים בודדים הנראים מטים ליפול.

Todd Hido
מצילומיו של Hido נושבת רוח קולנועית, הקומפוזיציות שלו יכולות לעורר אסוציאציות מתוך סרטי קולנוע אמריקאיים, ובעיקר אפשר להשוות את תצלומיו לסרטו החדש של John Hillcoat – The Road בכיכובו של ויגו מורטנסן ועל-פי ספרו של Cormac McCarthy. בסרט זה אנו מלווים אב ובנו המושטטים לאורכה של אמריקה ביום שאחרי קץ האנושות. מזג האוויר הוא חורפי וקשה, הנוף מצולק, אפור וקודר, מעט האנשים שנותרו ניזונים מקניבליזם ותחושה אפוקליפטית קשה מלווה את האב ובנו בעודם חולפים על פני אמריקה השבורה בדרכם אל הים ואל התקווה.

Todd Hido 1
צילומיו של Hido בפרוייקט זה מדברים הן במישור הלאומי והן במישור האישי. במישור הלאומי מציג לנו Hido את אמריקה האבודה, השבורה, הקרה והמנוכרת. אמריקה ללא מוצא או על פרשת דרכים. במישור האישי מציג לנו Hido את הזכרונות הישנים שלנו על תמימות על נופים פתוחים ועל טבע מרוחק. הוא לוקח אותנו הצופים למסע אישי בזמן ובמרחב של כל אחד מאיתנו.  זיכרון ילדות מטיול משפחתי רחוק בו הבטנו כילדים מבעד לשמשת הרכב הנוסע. חלום שחלמנו על מקום רחוק בין אם אנו מוגנים בו או עומדים חשופים למולו. המסע של Hido באמריקה הוא מסע של רבים מאיתנו בין אם אנו מודעים לו או נותנים לו להתכרבל בבת מודע שלנו.

Todd Hido 2

Todd Hido 3

Todd Hido 4

Todd Hido 5

קישורים:

diggdelicious-buttonstumbleuponTechnoratiFacebookNewsvineRedditYahoo

תגובה אחת »

  • אבי

    חייבים להיכנס לאתר שלו!
    פשוט צלם מדהים!

השאר את תגובתך!

השאר תגובתך למטה, או קשר אל הכתבה מהאתר שלך. באפשרותך גם לעקוב אחרי התגובות באמצעות RSS.

התנהג יפה. שמור על שפה נאותה. הגב בצורה ענינית. בלי ספאם.

באפשרותך להשתמש בתגים הבאים:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>